Image

Často kladené otázky

Čo pokrýva mesačný poplatok?
Poplatok pokrýva nájom, prevádzkové náklady, poplatok za odpad, WIFI, práčku, prostriedky na čistenie a rôzne materiály potrebné k programu. Vo všeobecnosti sú študenti zodpovední za svoje vlastné jedlo. Avšak, nejaké finančné zdroje sú v rozpočte vyčlenené na mesačné náklady na jedlo ku komunitnému životu alebo špeciálnym príležitostiam a udalostiam. 

Bude v dome platiť večierka?
Každá izba si určí svoje vlastné pravidlá pre zapnuté svetlá a večierku. Čo sa týka hluku a hlasného rozprávania, vo všeobecnosti očakávame dodržiavanie nočného kľudu po 22:00.

Ak som z inej denominácie, budem povzbudený k tomu, aby som slúžil tam?
Študenti budú povzbudení k tomu, aby sa spojili s akoukoľvek cirkevnou denomináciou, kde ľahko nadviažu vzťahy, kde budú môcť rásť a slúžiť. Ak študent nemá spojenie so žiadnym miestnym zborom, povzbudíme ich a pomôžeme im nájsť miesto, kde by mohli najlepšie nadviazať vzťahy, rásť a slúžiť. 

Ako to bude fungovať počas týždňa a víkendov? Môžem odísť domov, ak mi to školský rozvrh dovoľuje? Nakoľko budem môcť byť flexibilný v škole/UTH/úlohách v domácom cirkevnom zbore?
Rozumieme, že mnohí študenti odchádzajú na víkendy domov. To je určite podporované a očakávané, najmä ak je študent zapojený v zbore, rastie a slúži v mieste bydliska. Ak študent nie je zapojený v cirkevnom zbore v mieste bydliska, kde by mohol rásť a slúžiť, budeme sa snažiť, aby sa doň zapojil, najmä ak odchádza domov každý víkend. Inak ak bude väčšinu víkendov ostávať v Bratislave, budeme ho podnecovať a pomáhať mu nájsť cirkevný zbor, kde by mohol rásť a slúžiť.

Kedy sa dozviem, či som do programu prijatý? (Potrebujem to vedieť kvôli internátom)
Po prijatí kompletnej prihlášky so všetkým, čo k tomu patrí, dostane žiadateľ odpoveď najneskôr do dvoch týždňov, je možné, že aj skôr.

Koľko času týždenne bude odo mňa program University TreeHouse vyžadovať?
Budeme spolu doma študovať Bibliu raz týždenne (1-2 hodiny). Väčšinou si tieto stretnutia nebudú vyžadovať prípravu. Raz za dva týždne budeme mať jedno mentorské stretnutie (1-2 hodiny). Investovaný čas sa bude týždeň od týždňa meniť podľa cirkevného zboru, ktorý bude študent navštevovať (či už doma alebo v Bratislave) a podľa ich zapojenia v zbore. Najväčšia časť University Treehouse “skúsenosti” sa deje v jednoduchosti života bok po boku pod jednou strechou. Množstvo času stráveného v modlitbe a čítaní Božieho Slova je už na každom študentovi.

Ak som vedúcim v miestnom zbore, môžem každý týždeň cestovať domov a späť?
Áno, bude to podporované a očakávané.

Kde sa môžem dozvedieť viac o hostiteľoch tohto programu?
S hostiteľmi (Mark a Amy Chase) tohto programu sa môžeš spojiť cez Facebook alebo im priamo napísať email na mchase@josiahventure.com.

V prípade, že som už v minulosti študoval všetky materiály UTH, budem ich musieť študovať opäť?
Ak študent prešiel všetky materiály, ktoré sú spomenuté v programe, je možné, že nebude správnym kandidátom do tohto programu. V prípade, že by bol prijatý, je možné očakávať, že bude postavený do úlohy vedúceho (pri používaní týchto materiálov), aby ich vyučoval ostatných študentov, a rástol tak na inej úrovni zrelosti.

Koľko slobody budem mať počas programu UTH? (v oblastiach služby v zbore, času stráveného so spolužiakmi, rodinou…)
Študenti nie sú “väzňami” v University Treehouse. Krásou tohto programu je organický život bok po boku, ktorý sa deje v denných rytmoch jednotlivca, v jeho rozvrhu a potrebách. Avšak, ak študent premýšľa o tomto programe ako o príležitosti jednoducho mať miesto na život a netúži po budovaní vzťahov s mentormi a ostatnými študentmi žijúcimi v dome, potom to pre neho nie je vhodný program. Každý študent získa z tejto skúsenosti toľko, koľko je ochotný do toho vložiť. Ale na konci nie je žiaden test ani hodnotenie uspel/neuspel. Je to myslené skôr ako skúsenosť rodiny než program.

Prihláška
Očakávania a cena
Viac informácií
Image

Kontakt

Tréningové centrum Kompas
Vojtecha Spanyola 1736/37
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel.: +421 911 723 453
Email: tckompas@tckompas.sk


Bankové spojenie

Banka: Tatra banka, a.s.
IBAN: SK62 1100 0000 0026 9936 0008

Banka: Fio banka, a.s.
IBAN: SK24 8330 0000 0020 0015 0040

IČO: 31781268
DIČ: 2020991170
IČ DPH: SK2020991170


Ako nás podporiť?

Ak sa chcete pripojiť k našej službe, môžete tak urobiť aj finančným darom, ktorým podporíte naších pracovníkov alebo niektorý z projektov. Ďakujeme.

Podporte nás
ImageImage

 Hostované na:

Image