Peter Michalčík.

Peter je pracovníkom TCKompas od roku 2004. Pred tým pracoval ako stredoškolský profesor fyziky a matematiky. Počas toho trávil veľa svojho voľného času s mládežou a študentami. Práci s mladými sa venuje už od roku 1993, kedy sa začal starať a viesť spoločnstvo mládeže v rodnom meste.

Jeho vášňou je to, aby ľudia spoznali skutočnú hodnotu seba samých, hodnotu života, našli jeho zmysel a naplnenie. Je presvedčený, že to je možne nájsť jedine v živej viere v Ježiša Krista.

V roku 2007 urobil Peter krok viery a stal sa národným vedúcim anglických táborov (KECY) pre TCKompas. V tejto úlohe pomáhal, inšpiroval a trénoval ďalších mládežníckych vedúcich po celom Slovensku pri príprave a realizácii tohto projektu v ich zboroch.  V tomto období počet zapojených zborov a tiež táborov vzrástol z troch na deväť.

V jari 2011 sa Peter stal riaditeľom projektu EXIT 316 prostredníctvom ktorého sa TCK v spolupráci s miestnými zbormi, spoločenstvami, školami, miestnou samosprávou, lektormi, hudobnou skupinou zo zahraničia a ďalšími dobrovoľníkmi snažia o prevenciu mladej genrácie pred nežiadúcimi vplyvmi v ich živote a tiež širiť evanjelium.

Peter miluje objavovať a spoznávať Boha, osobnosť človeka a tiež to, ako veci fungujú. Preto vo voľnom čase veľa študuje z oblasti noviniek vedy a techiky a tiež nových možností, ako osloviť mladú generáciu.

Spolu so svojou manželkou Katkou žijú a slúžia v Prešove, kde je Peter presbyterom v evanjelickom av. cirkevnom zbore.

Kontakt Podporiť darom
  • Projekty:
  • Mesto:
  • Cirkev: