Marianna Olejárová

Marianna počula po prvý-krát, že evanjelium sa týka aj jej osobne na KECY tábore v roku 2008. O dva roky neskôr na výzvu prijať a nasledovať Krista reagovala a to zmenilo jej život naruby. Týždeň, čo týždeň na skupinke a mládeži spoznávala ako má vzťah s Bohom fungovať a o mládežníckej službe sa viac učila na ŠPM. Vo svojom miestnom zbore slúžila vrámci mládeže a prípravného KECY tímu, najprv v Prešove a neskôr v Bratislave. Tam študovala Ruské a východoeurópske štúdiá, kde okrem cibrenia ruštiny a spoznávania východoeurópskej kultúry zistila, že chce tieto poznatky využiť raz v službe aj za hranicami.
 
Zatiaľ mala túto možnosť na Ukrajine, kde ako stážistka v lete 2016 slúžila na európskych táboroch. Vrátila sa tam aj v zime a ďalšie leto tam priviedla slovenský tím.
To čo zažila vrámci služby doma a v cudzom prostredí a v iných podmienkach len potvrdzovalo a prehlbovalo túžbu pridať sa do služby na plný úväzok.

Marianna od Septembra 2017 pracuje ako asistentka projektu KECY, presťahovala sa do Bardejova, kde je vrámci evanjelického zboru zapojená do služby s dorastom a vedie skupinku dievčat. Záleží jej na tom, aby mladí ľudia spoznali Krista, mali priestor rásť a šíriť Jeho život ďalej. A preto sa pridala do organizácie, vrámci ktorej môže životom inšpirovať, trénovať a pomáhať mládežníckym vedúcim.

Kontakt Podporiť darom