Katarína a Michal Pončák

Michal a Katarína sa spoznali na KECY tábore v roku 2013, kde obaja slúžili v prípravnom tíme. Ich príbeh je veľmi podobný. Obaja sú “ovocím” rôznych projektov tréningového centra Kompas.

Katarínina cesta sa zmenila v 16 rokoch, keď prišla ako účastník na KECY tábor a po jeho skončení sa pridala do skupinky, kde mohla počuť o Ježišovi a bližšie ho spoznávať.
Michal začal nasledovať Krista keď sa v 20 rokoch skamarátil s pracovníkmi v zbore a zúčastnil sa letného tábora.

Obaja začali navštevovať mládeže v Evanjelickom zbore v Prešove a cez Školu a Konferenciu pre Pracovníkov s Mládežou získali nadšenie pre Božiu misiu; činiť učeníkov, čo činia ďalších učeníkov…Boh radikálne zmenil ich životné plány.  Stali sa súčasťou práce s mládežou v ich rodnom meste, pridali sa do prípravného tímu KECY táborov a popri štúdiu na vysokej škole absolvovali stáž v TCK. Vzali sa v septembri 2016 a v tom istom mesiaci začali pracovať v TCK na plný úväzok.

Michal je súčasťou Školy pre pracovníkov s mládežou, Konferencie pracovníkov s mládežou a čiastočne aj KECY táborov. Katarína pracuje najmä ako programová koordinátorka KPM.

Michal študoval biochémiu, má rád ľudí, hory, kvantovú fyziku a dobrú slaninu. Katarína študovala psychológiu, miluje knihy, krásu stvorenia a pitie kávy vonku na miestach s pekným výhľadom.Obom záleží na vedení učeníckych skupiniek a formovanie zdravého manželstva, ako ich vlastného, tak aj u mladých ľudí na celom Slovensku.

Kontakt Podporiť darom