Denisa a Daniel Harčar

Daniel prijal Pána Ježiša za svojho Spasiteľa, keď mal 16 rokov. Rok na to začal slúžiť v mládežníckom tíme a neskôr prijal povolanie stať sa vedúcim mládeže ako aj misijnej služby prostredníctvom KECY táborov v jeho domácom zbore - ECAV Prešov. V roku 2013 odovzdal vedenie mládeže ďalšej generácii služobníkov, avšak aj naďalej zostal vedúcim KECY táborov v Prešove.  Okrem vedenia táborov ho najviac baví futbal a zmysluplné trávenie času s priateľmi.

Štyri roky po tom, čo Denisa odovzdala svoj život Kristovi, začala viesť skupinku, kde bola jej mladšia sestra a jej spolužiačky. Keď mala 18 rokov pomáhala rozbehnúť mládežnícku službu v jej domácom zbore – Obišovce. Momentálne je členkou zborového presbyterstva a pravidelne vedie letný dorastovo-mládežnícky tábor. V tejto jej službe jej výrazne pomohla Škola pre pracovníkov s mládežou (ŠPM) – projekt Tréningového centra Kompas. Rada trávi čas čítaním (najmä rozprávok) a učením sa nových vecí.

Daniel a Denisa sa spoznali na dorastovom výlete ECAV Prešov. Zobrali sa v septembri 2012 a ich spoločnou túžbou je robiť učeníkov, ktorí robia učeníkov. Obaja sú zapojení v ŠPM – Daniel ako mentor a Denisa ako programová riaditeľka. Daniel tiež slúži ako koordinátor v projekte KECY. Momentálne bývajú a slúžia v Prešove.

Kontakt Podporiť darom