David Kostlán

David pochádza z Českej republiky z kresťanskej rodiny a vždy ho fascinoval vzťah Cirkvi a spoločnosti. Keď bol na strednej škole, zažil zázrak v podobe prebudenia mládeže v jeho lokálnom zbore. Neskôr išiel študovať sociológiu, ktorej štúdium začal v Prahe a dokončil v Bratislave. V tej už zostal aj vďaka tomu, že sa tu zoznámil so svojou budúcou manželkou Danielou. Niekoľko rokov pracoval v akademickej sfére a neskôr v agentúre na prieskum trhu.

Pred niekoľkými rokmi však začal cítiť, že ho Pán Boh povoláva do služby s mladými ľuďmi, kde by mohol uplatniť svoje poznatky. V lokálnom zbore pôsobil ako vedúci chvál a keď sa na jednej konferencii dozvedel o službe Fusion, zaujalo ho to natoľko, že začal uvažovať, ako túto službu priniesť do jeho zboru. Po roku sa mu to podarilo a v Bratislave Rači vznikol druhý bratislavský Fusion. V tejto službe pôsobil vyše dva roky ako vedúci Fusion Rača. Behom tejto služby zistil, že je to niečo, čo by chcel robiť nielen ako dobrovoľník, ale že by rád sa tejto službe venoval intenzívnejšie. Vďaka ponuke z TC Kompas mu Pán Boh tento sen splnil.

David žije v Bratislave so svojou manželkou Danielou a tromi deťmi (Dominika - 2010, David - 2013 a Emi Debora - 2017). Okrem svojej rodiny miluje pekné veci, dizajn, sociológiu, teológiu, dobrú hudbu a jedlo. Z teologických otázok sa najviac zaujíma o prelínanie sakrálneho a sekulárneho prostredia a o ľudský a Boží pohľad na spravodlivosť. Najväčšiu radosť má vtedy, keď vidí ľudí, ako sa radujú zo života a keď spoznávajú, že plný život môžu žiť vďaka osobnému vzťahu s Bohom.

Kontakt Podporiť darom